biuro@isp4trucks.com

Bezpieczeństwo kierowcy podczas postoju

Zabezpieczenia drzwi kabiny tir, a bezpieczeństwo kierowcy

Czasem przerwę – zwłaszcza nocną – trzeba odbyć w miejscu, które może okazać się niebezpieczne, no chyba, że mamy w kabinie zabezpieczenie kabiny tir.  Nie ma jednak wyjścia, w końcu tachograf nieubłaganie rejestruje czas pracy i w końcu trzeba „włączyć odpoczynek”. Czy zawsze brak bezpiecznego parkingu oznacza zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy? A może są na to sposoby? Czy zabezpieczenie kabiny tir może zapewnić spokojny sen?

Dlaczego zabezpieczenia kabiny tir są tak istotne? 

Kabina ciężarówki to drugi dom i biuro. Stanowi ona miejsce, służące do pracy, odpoczynku i snu. W kabinie kierowca nie tylko trzyma dokumenty pojazdu, kartę paliwową, prywatne dokumenty ale również drobny sprzęt elektroniczny oraz pieniądze i karty kredytowe. Dla poczucia bezpieczeństwa i spokojnego funkcjonowania warto wyposażyć swój pojazd w zabezpieczenie kabiny ciężarówki. Każdy z nas słyszał o napadach na kierowców o charakterze rabunkowym. Obawa o wtargnięcie niepożądanych osób do wnętrza kabiny jest niestety powszechna wśród kierowców, a przypadki napaści na nich są niestety na porządku dziennym. Jeśli odpowiednio drzwi samochodu ciężarowego zostaną zabezpieczone, prawdopodobieństwo skutecznego napadu i kradzieży dobytku będzie znacznie mniejsze.  Napad w trakcie snu nie będzie realnie zagrażał, jeśli drzwi kabiny będą skutecznie zabezpieczone. Na wyposażeniu każdego pojazdu ciężarowego powinny znaleźć się zabezpieczenia kabiny ciężarówki montowane od wewnątrz, które stanowią bardzo wytrzymałą i pewną ochronę.

Isp4Trucks w swojej ofercie posiada zabezpieczenia kabiny tir

Chronią ona kierowców przed wejściem do kabiny osób nieuprawnionych. Są nimi tzw. нощни брави, które dedykowane są do konkretnego modelu pojazdu. Zabezpieczają one drzwi pojazdu przed otwarciem w trakcie odpoczynku kierowcy. Wykonane są z solidnej stali i stanowią gwarancję naszego bezpieczeństwa. Zdarza się, iż kierowcy zabezpieczają drzwi kabiny poprzez ściągnięcie ich pasami transportowymi. To rozwiązanie niewątpliwie działa, ale po pierwsze jest kłopotliwe w montażu i demontażu, pod drugie zaś ogranicza przestrzeń poruszania się kierowcy w kabinie. Skoro istnieją mniej inwazyjne, tanie i sprawdzone przez setki tysięcy kierowców rozwiązania pomagające chronić swoje bezpieczeństwo, to skorzystajmy z nich. Już dziś wybierzmy zabezpieczenie kabiny tir od Isp4Trucks.

 

Profesjonalne zabezpieczenia kabiny tir to ochrona kierowcy oraz kabiny ciężarówki

Stosując zabezpieczenie kabiny ciągnika siodłowego nie trzeba martwić się ani o swój dobytek oraz osobiste bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku, ani o konieczność modyfikacji drzwi lub innych elementów kabiny. Zabezpieczenia kabiny ciężarówki są przemyślane i zaprojektowanie w sposób, który wykorzystuje fabryczną budowę drzwi oraz kabiny. Zabezpieczenia typu night lock wykonane z wytrzymałej stali i sprawdzają się również wtedy gdy złodziej próbował dostać się do środka za pomocą łomu. Kosztują one relatywnie mało, co zapewni kierowcy spokojny sen oraz kontrolę nad tym, co dzieje się wewnątrz ciężarówki. Po instalacji zabezpieczenia warto zadbać także o zamknięcie okien i szyberdachu – o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą oraz zasunięcie rolet lub firan. Tak zabezpieczony pojazd stanowi utrudniony cel dla złodziei, a kierowca w jego środku jest dużo bardziej bezpieczny.

Zabezpieczenia drzwi kabiny tir – jak to naprawdę działa

Blokady do zabezpieczania drzwi kabiny ciężarówki od wewnątrz oferowane są zawsze w dwóch egzemplarzach: na prawą i lewą stronę, po to, aby zamontować je na obu drzwiach kabiny. tylko tak zabezpieczone drzwi kabiny – z obu stron – gwarantują bezpieczeństwo.  Zestawy zawierają wszystkie niezbędne  elementy potrzebne do prawidłowego umieszczenia blokady. Przy jej wyborze warto zapoznać się z opisem przedmiotu – ciężarówki oraz drzwi do ich kabin różnią się, dlatego koniecznie trzeba zdecydować się na blokadę przeznaczoną konkretnie pod model i markę posiadanego pojazdu. Tylko dobrze dopasowane blokady gwarantują niezawodność jej działania, a co za tym idzie bezpieczeństwo kierowcy. Zainstalowanie zabezpieczenia kabiny ciężarówki jest bardzo proste – nie ma problemów z codziennym założeniem i ściągnięciem jej. Warto podkreślić, iż zabezpieczenia kabiny można dowolnie przenosić między pojazdami tej samej marki i modelu np.: w obrębie jednej firmy. Nie są one w trwały sposób zintegrowane z pojazdem i mogą być swobodnie stosowane zamiennie w obrębie floty, choć zalecamy, aby każdy pojazd posiadał zabezpieczenia typu night lock, w końcu bezpieczeństwo kierowcy jest najważniejsze. I jeszcze jedno, nigdy nie używajcie zabezpieczenia drzwi kabiny podczas jazdy, gdyż w przypadku wypadku drogowego lub utraty przytomności stanowić to będzie realne zagrożenie dla powodzenia akcji ratowniczej. Należy zawsze pamiętać również o tym, że życie i zdrowie kierowcy jest najważniejsze. Przewożony towar jest ubezpieczony, samochód również, dlatego w sytuacji bezpośredniego narażenia na utratę życia i zdrowia kierowcy należy zadbać w pierwszej kolejności o swoje bezpieczeństwo, a o napadzie niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby ratownicze oraz policję

 

Wybierz produkty od ISP4Trucks!

Нашата оферта е широка гама от професионални решения, насочени към транспортните компании. Ние се грижим да предоставяме на нашите клиенти само продукти с най-високо качество, създадени с помощта на най-новите техники, както и издръжливи и надеждни компоненти. Специализираният асортимент на нашия магазин ще отговори на очакванията и на най-взискателните клиенти. Изберете доказани и надеждни решения за вашата компания!

 

Co mówią statystyki na temat napadów na kierowców – sprawdź:  Napady na kierowców