+48 785 00 55 72
biuro@isp4trucks.com
ISP4TRUCKS Sp. z o.o. Sp. k., ul. Królewska 57, 30-081 Kraków

Czym się charakteryzuje taśma naprawcza do plandek używana w zestawach R - Plast Roll premium?

Plandeki podczas intensywnego użytkowania mogą ulegać przetarciom i rozerwaniom. Nie oznacza to jednak, że gdy zauważymy taką usterkę, musimy od razu inwestować w nową plandekę. Nie wolno nam również takiego uszkodzenia zlekceważyć ponieważ z pewnością będzie się powiększać w trakcie eksploatacji i narażać bezpieczeństwo pojazdu, transportowanego ładunku oraz innych uczestników ruchu. A naprawa uszkodzeń okazuje się być wcale nie tak skomplikowana i nie potrzebujemy do niej specjalistycznego sprzętu lub przyrządów – wystarczy nam jedynie profesjonalna taśma naprawcza do plandek, która doskonale poradzi sobie z przetarciami oraz rozerwaniami powstałymi na plandekach wszelkiego rodzaju.

Czego wymagać od taśmy naprawczej do plandek?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że do naprawy powstałych usterek na plandece potrzebna jest specjalistyczna taśma do naprawy plandeki, a nie jej substytuty. Żadna zwykła szara taśma nie jest bowiem aż tak wytrzymała, aby poradzić sobie z rozerwaniami i przetarciami. Nawet, jeśli przy jej pomocy uda nam się skleić powstałe uszkodzenia, wilgoć sprawi, że taśma ulegnie rozklejeniu. Z tego też względu istotne jest wyposażenie się w dedykowane produkty, które nie tylko zaoszczędzą nasz czas i pieniądze, ale także będą w stu procentach spełniały swoje zadanie oraz sprawią, że naprawa plandeki będzie szybka, prosta i przyjemna. Taśma naprawcza do plandek wzmocniona jest włóknami, które zwiększają jej wytrzymałość na urazy mechaniczne. W celu naprawy powstałych przetarć oraz otarć na plandece wystarczy dokładnie umyć, odtłuścić, a następnie osuszyć miejsce, do którego zostanie przyklejona taśma. Od tego momentu będzie ona stanowić integralną część plandeki.

Charakterystyka taśmy do naprawy plandeki z zestawów R-Plast Roll Premium

Taśma do naprawy plandeki pochodząca z zestawów R-Plast Roll Premium to dwustronna taśma samoprzylepna, cechująca się wysoką przyczepnością, dzięki czemu w sposób trwały przykleja się do wybranego miejsca i nie ulega rozklejeniu nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Klej, który pokrywa powierzchnię taśmy to zmodyfikowana masa klejąca z akrylanu, o wadze 230g/m2. Warto dodać, że taśma naprawcza do plandek z zestawów R-Plast Roll Premium wyposażona jest w klej, który charakteryzuje się odpornością na działanie temperatur w przedziale od -30 do +100 stopni Celsjusza oraz spełnia odgórnie określone normy oraz parametry jakościowe, co stanowi gwarant wysokiej jakości produktu. Moc kleju określona została jako: AFERA 5001 (N / 25mm): 38, a grubość bez wkładki to 0,22mm. Wkładka, budująca taśmę, wykonana została z papieru silikonowego (w kolorze kraft), którego waga wynosi 120g/m2. Nośnik natomiast stanowi wielokierunkowa siatka poliestrowa. Wszystkie te parametry sprawiają, że możemy zaproponować naszym klientom niezawodne wsparcie w kryzysowej sytuacji rozdarcia plandeki.