biuro@isp4trucks.com

Czym charakteryzują się zestawy do naprawy plandek R - Plast ?

Transport drogowy jest wyjątkowo skomplikowanym, długotrwałym i złożonym procesem, podczas którego plandeki  mogą ulegać przetarciom i rozerwaniom. Nie oznacza to jednak, że gdy zauważymy taką usterkę, musimy od razu inwestować w nową plandekę.  Nie powinno się lekceważyć uszkodzeń plandeki, gdyż usterka ta z pewnością będzie się powiększać w trakcie eksploatacji i narażać bezpieczeństwo pojazdu, transportowanego ładunku oraz innych uczestników ruchu. Naprawa uszkodzonej plandeki nie musi być ani droga, ani czasochłonna – wystarczy nam jedynie profesjonalny zestaw do naprawy plandek, który doskonale poradzi sobie z uszkodzeniami poszycia plandeki.

Czego wymagać od zestawów do naprawy plandek?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że do naprawy powstałych usterek na plandece potrzebna jest specjalistyczny zestaw do naprawy plandeki, a nie jego substytut. Żadna szara taśma nie jest bowiem aż tak wytrzymała, aby poradzić sobie z rozerwaniami i przetarciami. Coraz częściej tak naprawione plandeki – za pomocą szarej taśmy – powodują odmowę załadunku pojazdu celem zapobieżenia uszkodzenia towaru.  Nawet, jeśli przy pomocy szarej taśmy uda nam się skleić powstałe uszkodzenia, wilgoć sprawi, że taśma ulegnie rozklejeniu. Z tego też względu istotne jest wyposażenie taboru w specjalistyczne produkty, które nie tylko zaoszczędzą nasz czas i pieniądze, ale także będą w stu procentach spełniały swoje zadanie oraz sprawią, że naprawa plandeki będzie szybka, prosta i przyjemna – a przede wszystkim trwała. Zestawy do naprawy plandek od ISP4TRUCKS wzmocnione są włóknami poliestrowymi, które zwiększają jej wytrzymałość na urazy mechaniczne. Naprawę uszkodzenia plandeki poprzedzić powinno jej dokładne odtłuszczenie, osuszenie (efekt ten uzyskamy odczekując chwilę) miejsca do którego nakleimy zestaw do naprawy plandek.

Charakterystyka materiałów użytych w zestawach R-Plast

Zestawy do naprawy plandek cechują się wysoką przyczepnością, dzięki czemu w sposób trwały przylegają się do miejsca uszkodzenia  i nie ulegają rozklejeniu nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Klej, który pokrywa powierzchnię taśmy to zmodyfikowana masa klejąca z akrylanu, o wadze 230g/m2. Warto dodać, iż do produkcji zestawów R-Plast od Isp4Trucks używamy kleju, który charakteryzuje się odpornością na działanie temperatur w przedziale od -30 do +100 stopni Celsjusza oraz spełnia odgórnie określone normy oraz parametry jakościowe, co stanowi gwarant wysokiej jakości produktu. Moc kleju określona została jako: AFERA 5001 (N / 25mm): 38, a grubość bez wkładki to 0,22mm. Wkładka, budująca taśmę, wykonana została z papieru silikonowego (w kolorze kraft), którego waga wynosi 120g/m2. Nośnik natomiast stanowi wielokierunkowa siatka poliestrowa. Wszystkie te parametry sprawiają, że możemy zaproponować naszym klientom niezawodne wsparcie w kryzysowej sytuacji rozdarcia plandeki.