biuro@isp4trucks.com

Anti-theft devices for trucks

and SP News

Dlaczego zabezpieczenia antykradzieżowe tir są konieczne

Samochody ciężarowe, w tym TIRy to niezwykle łakomy kąsek dla złodziei. Z jednej strony stanowią one ważny element transportu przewożąc wartościowe towary, a z drugiej strony wymagają one dużych ilości paliwa, które stanowi kolejny pretekst do kradzieży. Techniki złodziei są bardzo różne, dlatego zabezpieczenia antykradzieżowe TIR, w tym zestawy do naprawy plandek czy zabezpieczenia paliwa tir to inwestycja warta zachodu, gdyż pozwala zapewnić bezpieczny transport i zadbać o komfort kierowcy podczas tras. Jakie zabezpieczenia antykradzieżowe tir wybrać, aby zyskać maksymalną skuteczność?

Tarpaulin repair kits

Podróże po świecie w obecnych czasach nie należą do łatwych. Istnieją bowiem regiony, w które kierowcy nie lubią się kierować, a wszystko z powodu problemów z atakami na pojazdy, plądrowaniem naczep i kradzieżami. Szczególnie narażone na ataki są plandeki, które często atakowane są przez rozpruwaczy, którzy wykorzystując odpowiedni sprzęt rozpruwają poszycie naczepy i dostają się do ukrytych w nich towarów. Jeżeli kierowca sprawnie uniknie splądrowania naczepy i w porę odjedzie z miejsca postoju, doskonałym sposobem na zabezpieczenie uszkodzonej plandeki stają się zestawy do naprawy plandek. Ich zastosowanie jest łatwe i niedrogie, a przy tym kierowca nie straci na nie zbyt dużo czasu. Bogata oferta zestawów naprawczych pozwala wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do potrzeb danej plandeki, zapewniając jej wysoką wytrzymałość. Podczas postoju, kierowca pojazdu musi zabezpieczyć siebie i pojazd, a naprawę plandeki wykonać wewnątrz naczepy – w pierwszej kolejności powinien on zmatowić powierzchnię z pomocą papieru ściernego, następnie wykonać jej odtłuszczenie i dopiero wówczas zastosować klej i odpowiednio docięty kawałek tworzywa z zestawu naprawczego. Już po kilku minutach od przyklejenia zestawu, zyskać można z jego pomocą odpowiednią przyczepność i zabezpieczenie plandeki przed dostaniem się do jej wnętrza osób trzecich.

TIR anti-theft kits for protection against fuel theft

Kradzieże paliwa z pojazdów typu TIR to powszechny proceder, który stał się dla wielu osób dochodowym zajęciem. Brak zastosowania zabezpieczenia antykradzieżowego tir sprawia, że potencjalny złodziej z pomocą wężyka, pustego kanistra i odrobiny czasu, może z powodzeniem wyprowadzić z baku litry paliwa. Sposoby na kradzież paliwa są również inne np. korzystanie z otworu miernika paliwa, a nawet poprzez wywiercenie dziury w dnie baku. Aby zapobiec kradzieży stosowane jest kilka różnych metod, w tym między innymi blokady wlewu paliwa, korki zamykane na klucz, sitka antykradzieżowe, zabezpieczenia antykradzieżowe z aktywnym odcięciem paliwa, przepływomierze, sondy, szyny CAN czy zabudowy zbiornika paliwa i alarmy antykradzieżowe. Najprostszą opcję stanowią blokady wlewu i korki zabezpieczające, z którymi możliwe jest tanie i szybkie zabezpieczenie antykradzieżowe TIRa. Dla większej skuteczności warto skorzystać z pozostałych wariantów – wybór zależy od potrzeb i preferencji.

Zabezpieczenia antykradzieżowe tir podsumowanie

Kradzież paliwa, towaru lub rabunek rzeczy osobistych kierowcy z kabiny pojazdu ciężarowego to wymierna strata. Tracimy czas, pieniądze, a te dwa czynniki w transporcie są niezwykle istotne. Znajdźmy swój sposób na zabezpieczenie dobytku i nie dajmy się okraść.
The current offer of the ISP4Trucks store also includes other useful truck accessories, e.g. cabin door security, snow chains, security padlocks. View current offers and best prices for truck equipment.
Zobacz nasze produkty Widths and see you on the road