biuro@isp4trucks.com

Bezpieczeństwo w transporcie drogowym

Przewóz towaru jest usługą wymagającą terminowości i odpowiedzialności kierowcy. Transport ciężarowy powinien być jednak przede wszystkim bezpieczny zarówno dla kierowcy, samochodu, jak i przewożonego ładunku. Codzienną pracę ułatwią odpowiednie akcesoria przydatne w zwyczajnych czy też awaryjnych sytuacjach. Produkty do zadań specjalnych sprawią- akcesoria dla transportu, że towar dotrze do klienta punktualnie i w nienaruszonym stanie.

Akcesoria do samochodów ciężarowych

Wielu kierowców mierzy się na co dzień z ryzykiem włamań i kradzieży, do jakich w każdej chwili może dojść w ich ciężarówkach. Akcesoria dla transportu dostępne w ofercie isp4trucks zapewniają skuteczną ochronę przed kradzieżą. Pozwolą one uniknąć strat i konsekwencji finansowych, jakie wiążą się z kradzieżą przewożonego ładunku. W asortymencie isp4trucks znajdują się zabezpieczenia wewnętrzne oraz zewnętrzne dla różnego rodzaju pojazdów, których solidna konstrukcja zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich łatwy montaż oraz bieżąca obsługa są niewątpliwie atutem oraz wyznacznikiem wysokiego standardu w dziedzinie bezpieczeństwa usług transportowych.

Blokada drzwi kabiny kierowcy

Nie bez znaczenia prócz ładunku i samochodu jest przede wszystkim bezpieczeństwo kierowcy. Często musi on przewozić towar przejeżdżając kilkuset kilometrowe trasy, co nie jest możliwe bez odpoczynku. Niejednokrotnie konieczny jest nocny postój na parkingu. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie kabiny ciężarówki. Doskonałym akcesorium do tego celu jest blokada drzwi.

Do zabezpieczenia drzwi kabiny dedykowana jest w szczególności blokada Night lock. Stanowi ona zgrabne i skuteczne rozwiązanie bez konieczności modyfikacji drzwi. Podstawową jej funkcją jest uniemożliwienie dostania się do pojazdu z zewnątrz. Zabezpieczenie drzwi kabiny tir dbają o nasze bezpieczeństwo podczas postojów.

Zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa

Kolejną ważną kwestią jest zewnętrzne zabezpieczenie antykradzieżowe paliwa. Zbiornik i znajdujący się na zewnątrz wlew są narażone na ingerencję człowieka (kradzież paliwa lub zniszczenie zbiornika). Dlatego tak ważne jest stosowanie zabezpieczenia paliwa tir

Akcesoria dla transportu służące zabezpieczeniu paliwa to:

Jest elementem zastępczym oryginalnej nakrętki spustowej. Dokręcenie go za pomocą sześciokątnego klucza imbusowego powoduje  swobodne obracanie się korony korka, co uniemożliwia dostęp niepowołanym osobom. Korek spustowy można odkręcić tylko używając klucza serwisowego.

Zakłada się ją na zbiornik paliwa, a następnie dokręca śruby umieszczone na kołnierzu blokady. W blokadzie znajduje się zamek patentowy lub klucz trójząb, zapobiega otwarciu zabezpieczenia oraz korka wlewu paliwa. 

Ten rodzaj zabezpieczenia posiada niewielki otwór zabezpieczenia posiada niewielki otwór, przez który może przedostać się tylko paliwo. Instaluje się je poprzez włożenie nakładki w otwór wlewu paliwa, którą następnie należy skręcić.

Pozostałe akcesoria do samochodów ciężarowych

Zabezpieczenia paliwa tir, zabezpieczenia drzwi kabiny tir to tylko niektóre z niezbędnych na co dzień produktów, które możemy określić jako akcesoria do samochodów ciężarowych. Wspomnieć należy również: zestawy do naprawy plandek, zabezpieczenia antykradzieżowe tir, drążki rozporowe, pasy transportowe, plomby celne, dywaniki pikowane, kanistry na wodę, skrzynie narzędziowe i wiele wiele innych. O tym jak ważne stosowanie jest wysokiej jakości akcesoriów, np.: pasów transportowych dowiecie się w naszych kolejnych wpisach.

Skoro o psach mowa, zobaczcie co grozi za niewłaściwe zamocowanie ładunku